ÖNE ÇIKANLAR :
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ekim 2012 Pazartesi 14:01

Türk işadamları kurban eti dağıttı

Türk işadamları kurban eti dağıttı

İstanbullu işadamları, Moldova Türk İşadamları Derneği ve Moldova Türk Okulları ile birlikte 95 boğa ve 130 koyun kurban ederek, etlerini bin 534 aileye dağıttı.


Gönüllüler, Moldova’ya bağlı Gagauz Özerk Bölgesi'ni ziyaret ederek, kurban etlerini yardıma muhtaçlara bizzat götürdü. Yetmiş yaşını aşmış, Elizaveta adlı kadın gelen iş adamlarına "Allah’tan dileğim hep bu hâl üzere devam edesiniz.’’ diye dua etti.

Misafirleri Çadır Lunga şehri Belediye Başkan Yardımcısı Georgiy Kioroglu (Köroğlu) ve Orizont Türk Liseleri öğretmenleri karşıladı. Şehir hakkında kısa bilgi veren Köroğlu, "İnsanlarımızın çoğu kazanca (gurbete para kazanmaya) gitti. Burada sadece yaşlılar, fakirler ve çocuklar kaldı. Türkiye bize çok yardım ediyor. Çok teşekkür ediyoruz." dedi. Türk işadamlarından, balık vermekten ziyade balık tutmaları için kendilerine yardımcı olmalarını isteyen Köroğlu, hayvancılık ve modern tarım noktasında yatırıma davet etti.

İşadamları daha sonra bakıma muhtaç yatalak ve özürlü vatandaşları evlerinde ziyaret ederek sıkıntılarını dinledi, kurban etlerini kendilerine takdim etti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER