ÖNE ÇIKANLAR :
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Aralık 2012 Çarşamba 16:14

Türk dizileri turizmi patlattı

Türk dizileri turizmi patlattı

Ortadoğulu vatandaşların yeni güzergahında Türkiye var. Neden mi? İşte yanıtı...


Tunus artık Cezayirlilerin bir numaralı güzergâhı değil.

Cezayir Seyahat Acenteleri Sendikası Başkanı Beşir Ciribi, "Tunus, liderlik koltuğunu Türkiye'ye devretti. Türkiye'yi Cezayirlilerin tatil güzergâhlarında ilk sıraya taşıyan nedeni biliyor musunuz? Cevap iki kelimeyle özetlenebilir: Türk filmleri." dedi.

L'Expression gazetesine konuşan Ciribi şöyle devam ediyor: "Türk filmleri ve özellikle de Gümüş dizisi turistik güzergâhlar üzerinde doğrudan bir etkiye sahip. Eskiden Mısır filmleriydi, şimdi ise Türk filmleri. Aileler, özellikle de kadınlar, filmlerde izlediklerinin gerçek olup olmadığını görmek istiyorlar. Bu tatilin yüklü tutarına rağmen Cezayirliler Türk rüyasını gerçekleştirmekte tereddüt etmiyor. İnsanlar filmlerde gördükleri, hayallerini süsleyen yerleri görmek için para biriktiriyorlar." şeklinde konuştu.

"TÜRKİYE TATİLİ PEYNİR EKMEK GİBİ SATILIYOR"

Gazete, İstanbul'da yılbaşında bir haftalık tatilin 136 bin Cezayir dinarına (3 bin 100 lira) mal olduğunu belirterek, şu ifadeleri kullandı: "Seyahat acenteleri fiyatların geçen yıl 70 bin ile 90 bin dinar arasında olduğunu hatırlatıyor. İşin daha da ilginç tarafı bu fiyatlara rağmen söz konusu güzergâhlar tamamen dolmuş durumda. Yeni yıl için yer ayırtabilecek otel kalmadı ve uçak biletleri de az. Acentelerin herhangi bir kampanya başlatmamış olmasına rağmen Türkiye tatili peynir ekmek gibi satıyor. Yani bu bir Türkiye çılgınlığı ama zengin olmak gerekiyor."

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER