ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Parçalı Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Aralık 2013 Pazar 05:50

Tunus'taki ulusal diyalog görüşmeleri


Tunus'ta, Cumhuriyetçi Parti Genel Sekreteri Meyye el-Cureybi, yeni hükümeti kurmakla görevlendirilen Mehdi Cuma'ya ne destek verdiklerini ne de karşı çıktıklarını söyledi.
Cureybi, partisinin 30'uncu kuruluş yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen programın ardından AA muhabirine yaptığı açıklamada, siyasi aşrılıkların yaşandığı bir dönemde üzerinde ittifak sağlanmadan kurulacak bir hükümete güvenoyu vermeyeceklerini belirtti.
Yeni hükümetin, ülkenin ihtiyaçlarına cevap verebilecek bir program hazırlaması gerektiğini vurgulayan Cureybi, şunları kaydetti:
"Yeni Başbakan Cuma'ya ne destek veriyor ne de karşı çıkıyoruz. Ancak partimiz, kurulacak yeni hükümeti, ulusal diyalog görüşmelerinde belirlenen yol haritası uyarınca 'terörün bitirilmesi, şiddetle mücadele ve iktidarın belli bir sınıfa değil halka verilmesi' maddelerinin hayata geçirilmesi konusunda güvence verdiği takdirde destekleyecektir."
Ülkdeki önde gelen muhalif blok Kurtuluş Cephesi Koalisyonu'nun üyesi olan Cumhuriyetçi Parti, yeni kurulacak hükümetin başbakanlığına Cuma'nın getirilmesi dolayısıyla ulusal diyalog görüşmelerine devam etmeyeceğini açıklamıştı.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER