ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Parçalı Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Şubat 2013 Cumartesi 20:14

Tunus'ta hükümet krizi


Tunus Nahda Hareketi lideri Raşid Gannuşi, ''Teknokrat hükümetin kurulması, seçilmiş kurumların meşruiyetine indirilen bir darbe olur'' dedi.

Gannuşi, başkent Tunus'ta Nahda Hareketi'nin düzenlediği ''ulusal birlik için milyonluk gösteri''de Tunuslulara seslendi.

Başbakan Hammadi Cibali'nin ''teknokrat hükümeti'' önerisine karşı olduklarını vurgulayan Gannuşi, ''Teknokrat hükümeti kurulması, seçilmiş kurumların meşruiyetine indirilmiş bir darbedir'' değerlendirmesinde bulundu.

Nahda'yı 'ülkenin omurgası' olarak niteleyen Gannuşi, Nahda'nın devrimin hedeflerini gerçekleştirmek ve insan haklarını güvence altına almak için çalıştığına dikkati çekerek, 'ulusal birlik' çağrısında bulundu.

Yabancı müdahaleye karşı olduklarını vurgulayan Gannuşi, ''Tüm dünya Tunus devrimini ve kurulan meşru hükümeti destekliyor. Nahda'yı bölüp parçalamak, ya da hile ve güç yolu ile yönetimden uzaklaştırmak isteyenler, ülkenin güvenliğini tehlikeye atmış ve kanunlara aykırı davranmış olur'' dedi.

Gannuşi, partinin ülkede toplumsal ve siyasal bir ağırlığının olduğunu belirterek, Tunus halkının partiye olan güvenini gelecek seçimlerde sandıkta göstereceğini söyledi.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER