SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Aralık 2014 Pazar 11:35

Tunus'ta halk ikinci tur için sandık başında

/home/yztusr/public_html http://cdn1.yazete.com/store/img/l-1494130-622x360.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/l-1494130-622x360.jpg
Tunusta halk ikinci tur için sandık başında

Tunus'ta cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turunda oy verme işlemleri başladı.


Tunus'ta cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turunda oy verme işlemleri başladı.

Ülkedeki bir çok kentte yerel saatle 08.00'de açılan seçim merkezlerinin önünde yoğun güvenlik önlemleri alındı. Oy verme işleminin saat 18.00'de sona ermesi bekleniyor.

Tunus Bağımsız Yüksek Seçim Komitesi, batı kesimlerinde yer alan bazı merkezlerin ise güvenlik gerekçesiyle saat 10.00'da açılacağını ve bu bölgelerde oy verme işleminin 5 saat süreceğini açıkladı.

Mevcut Cumhurbaşkanı Muhammed Munsif el-Merzuki (69) ve parlamento seçiminde en çok oyu alan Nida Tunus (Tunus'un Çağrısı) Partisi Genel Başkanı El-Baci Kaid es-Sibsi'nin (88) yarışacağı ikinci tur seçimlerinde, 5 milyondan fazla kişinin oy kullanması bekleniyor.

Ülkede 23 Kasım'da düzenlenen seçimin ilk turunda Nida Tunus Partisi Lideri Sibsi yüzde 39,4, mevcut Cumhurbaşkanı Merzuki ise yüzde 33,4 oy almıştı.

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

Refah Sınır Kapısı "çift yönlü" açıldı

SONRAKİ HABER

Küba açılımı ABD'nin Latin Amerika ile ilişkilerini etkileyebilir

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.