ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Parçalı Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Ekim 2013 Pazar 21:59

Tunus'ta diyalog görüşmeleri


Tunus'ta Nahda Hareketi Sözcüsü Ziyad La'zari, "Hükümet Süreç Komitesi"ne sunmak üzere henüz bir aday belirlemediklerini bildirdi.
La'zari, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Hükümet Süreç Komitesi'nin diyalog görüşmelerine katılan partilerin adaylarını bir araya getirmeye çalıştığını ancak Nahda'nın henüz bir aday belirlemediğini belirtti.
La'zari komitenin, mevcut hükümetin yerini alacak teknokrat hükümetin başkanının seçiminde esas alınacak kriterlerin belirlenmesi üzerine bugün görüşmeler yaptığını ifade etti.
Ulusal diyalog görüşmelerinin başladığı gün kurulan Hükümet Süreç Komitesinde, Nahda'nın da arasında bulunduğu 5 partinin temsilcileri yer alıyor.
Tunus'ta yaklaşık bir aydır, hükümet ve muhalefet arasında devam eden siyasi krizin aşılmasının ve tarafların karşılıklı anlaşmaya varmasının ardından diyalog görüşmeleri geçen cuma günü başlamıştı.
Tunus Başbakanı Ali el-Urayyid de ulusal diyalog görüşmelerinin başlamasından 3 hafta sonra "bazı konulara uyulması halinde" hükümetin istifa edeceğine dair resmi yazıyı, Tunus Genel İşçi Birliği Sendikası'na (UGTT) teslim etmişti.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER