ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 31 Ocak 2013 Perşembe 22:26

Timbuktu havaalanında konuşlandılar

Timbuktu havaalanında konuşlandılar


 Mali’nin kuzeyindeki Timbuktu (Tombouctou) isyancı gruplardan geri alan Fransa ordusu, şehirde konuşlanarak, çevresindeki güvenliği üst seviyede tutuyor. Fransa askerleri ayrıca havaalanı yakınından geçen Timbuktu - Dountza(Duenza) yolu girişini de kontrol altında bulunduruyor.

Şehre giren çok sayıda Fransız askeri, Fransa ordusuna ait askeri araç ve nakliye uçakları Timbuktu havaalanında konuşlanmış durumda. Cihan Haber Ajansı (Cihan), Timbuktu havaalanında bulunan Fransa birliğini görüntüledi.

Timbuktu şehir merkezinde varlıkları pek hissedilmeyen Fransız askeri birliği, havaalanı tarafına yerleşmiş durumda. Çevredeki yollarda devriye gezen ve kontrol noktaları oluşturan Fransız askerleri, Timbuktu havaalanını ise tamamen kontrolleri altında bulunduruyor. Sivil uçuşlara kapalı olan havaalanında askeri nakliye uçakları ile çok sayıda askeri araç bulunuyor.

Bu arada askerlerini aralıklarla ziyaret eden komutanlar, onlara moral vermeye çalışıyor. Havaalanında yerleşen askerler, ortamı kendilerine daha uygun hale getirmeye çalışıyor. Fransa ordusuna ait askeri araçlar ise çevrede durmadan devriye turları yapıyor.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER