ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Parçalı Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Temmuz 2013 Çarşamba 12:53

"Terörü destekleyen ülkeler pişman olacak"


Suriye’nin BM Daimi Temsilcisi Beşşar Caferi, muhalifleri 'terörist' olarak niteleyerek, bazı ülkelerin verdiği bu destek sebebiyle pişman olacağını söyledi. Caferi, "Terör, teröristleri destekleyen ve koruyan ülkelere uzanacak." dedi.

Suriyeli temsilci Caferi, dün BM Güvenlik Konseyi'nde Suriye'deki durumun ele alındığı 'Ortadoğu'daki durumlar' başlıklı oturumda yaptığı konuşmada Türkiye'yi teröre destek vermekle suçladı.

Caferi; muhalifleri kastederek, terörün sınırları aşarak gündüz gözüyle ve uluslararası örgütlere üye ülkelerin bilgisi dahilinde eylemlerini yaptığını savundu.

Suriyeli temsilci, "Sınırları aşan bu teröristler Türkiye sınırından sızmaktadır. Suriye'ye düşmanlık besleyen ülkeler kendilerine cihatçı adını veren tekfirci selefi grupları desteklemekte ve Suriyelileri katleden teröri finanse etmekte." dedi.

Caferi, "Bu terör, teröristleri destekleyen ve koruyan ülkelere uzanacak. Bir kısmına da ulaştı bile. Söz konusu ülkelerin bu teröre karşı önlem almaması halinde terör hepimizi yok edecek. Teröre destek veren ülkelerin hükümetleri bir gün Suriye halkına ve ekonomisine karşı yaptıklarından dolayı pişman olacak." ifadelerini kullandı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER