ÖNE ÇIKANLAR :
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Aralık 2012 Cumartesi 10:21

Tecavüz kurbanı “Hindistan’ın kızı” öldü


Hindistan'da geçtiğimiz günlerde bir çete tarafından tecavüze uğrayan ve dövülen 23 yaşındaki öğrencinin tedavi için götürüldüğü Singapur’daki hastanede öldüğü bildirildi. Yerel medya, adı açıklanmayan kadına “Hindistan’ın kızı” ismini verirken, ölüm haberi bütün ülkeyi yasa boğdu. Olay sonrası başkent Yeni Delhi’de hemen her gün gösteriler düzenlenmişti.

Hindistanlı 23 yaşındaki tecavüz kurbanının Singapur’da tedavi gördüğü Mount Elizabeth hastanesinden yapılan açıklamada, bugün yerel saatle 04:45’te öldüğü kaydedildi. Yerel medya, ismi açıklanmayan kadına “Hindistan’ın kızı” ismini verirken, ölmesi üzerine bütün ülke yasa boğuldu.

Hindistan'da 3 operasyon geçiren öğrenci, önceki gün durumunun ağırlaşması üzerine Singarup'a götürülmüştü. Singapur'daki hastaneden dün yapılan açıklamada, 23 yaşındaki tecavüz kurbanının, destek ünitesine bağlı yaşam mücadelesi verdiğini duyurulmuştu. Kadının ayrıca "önemli derecede beyin sarsıntısı geçirdiği" de kaydedilmişti.

Hindistan'da 16 Aralık'ta bir alışveriş merkezinden erkek arkadaşı ile otobüsle evlerine giden fizyoterapi öğrencisi kadın, bir grup çete üyesi tarafından tecavüze uğramıştı. Erkek arkadaşını etkisiz hale getiren çete daha sonra kadını demir çubuklarla dövüldükten sonra öldü diye yol kenarına atmıştı. Olay sonucu 6 kişi tutuklanmıştı.

Bu arada Yeni Delhi’de bugün de gösterilere düzenlenirken, polis şehrin önemli yerlerinde güvenliği artırdı. Şehirde 10 metro istasyonu kapatılırken, merkezi caddeler de trafiğe kapatıldı. Yeni Delhi’de bugün sabah yaklaşık 100 kişi olaysız gösteri düzenledi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER