ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL32°C
Parçalı Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Kasım 2012 Pazar 00:40

Tayland'da hükümet karşıtı grup polisle çatıştı

Taylandda hükümet karşıtı grup polisle çatıştı


Tayland’ın başkenti Bangkok’ta gerçekleştirilen hükümet karşıtı gösteride çok sayıda polis ve protestocu yaralandı. Pitak Siam isimli hükümet karşıtı grubun çağrısıyla Royal Meydanı'na yürümek isteyen protestoculara polis göz yaşartıcı gaz ile müdahale etti.

Hükümet sarayına giden yolda dün gece çadır kuran protestocuların sayısının toplam 50 bin kişi olduğu belirtiliyor. Olay yerinde görev yapan polis sayısı ise 15 bin olarak ifade edildi. Pitak Siam'ın lideri Boonlert Kaewprasit konuşmasında “Pitak Siam ve müttefikleri adına size bu hükümeti devirme sözü veriyorum.” dedi.

BAŞBAKANIN KAÇIRILACAĞI İDDİALARI

10 polis ve 40’a yakın göstericinin yaralandığı eylemde yaklaşık 110 kişinin de gözaltına alındığı belirtiliyor. Pitak Siam isimli grubun başbakanı kaçırması ile ilgili söylentiler üzerine, polis başbakanın kaldığı bölgede sıkı güvenlik önlemleri alındığını belirtti. Hükümet yandaşı gruplar ise şuan sessiz kaldıklarını; ancak liderlerinden gelecek yeşil ışıkla birlikte, hükümet karşıtı gruba karşı eylem yapabileceklerini açıkladı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER