ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Az Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Aralık 2013 Pazartesi 10:59

Tayland'da göstericiler, partilerin seçimlere kayıt olmasını engelliyor

Taylandda göstericiler, partilerin seçimlere kayıt olmasını engelliyor


Tayland’da parlamentonun feshedilmesinden sonra 2 Şubat 2014 tarihinde yapılacak seçimlere kayıt yaptırmak isteyen parti yetkilileri, protestocular tarafından engellendi.

Tayland Seçim Kurulu, seçimlere katılım başvurularının bugün başkent Bangkok’taki Tay-Japon stadyumunda kabul edileceğini açıklamıştı. Stadyuma girişler, önündeki polis merkezinden yapılıyor. Ancak göstericiler polis merkezinin önünü kapatırken, kimsenin giriş ve çıkışına izin vermiyor. Göstericilerin en son polis merkezinin elektrik ve suyunu kestiklerini belirtildi.

Bu arada toplam 35 partinin seçimlere katılacağı açıklandı. Şu ana kadar sadece 8 partinin kaydını yaptırdığı kaydedildi. Bu partilerin ise gece 03.00 sularında, protestocuların uyudukları sıralarda stadyuma girerek kayıt yaptırdıkları belirtiliyor.

Kayıt yaptırmak için içeriye giremeyen 27 partinin durumunun ne olacağı ise tartışma konusu.

Öte yandan Tayland Başbakanı Yingluck Shinawatra, Pheu Thai partisinden tekrardan adaylığını onayladı. Protestocuların lideri Suthep Thaugsuban, hükümet karşıtı göstericilerin stadyum etrafında toplanmasını istedi. Stadyum etrafında toplanan göstericiler, "seçimlerden önce referandum" diye slogan atmaya devam ediyor.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER