ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Nisan 2014 Çarşamba 18:35

Tatvan’da Kutlu Doğum Haftası etkinliklerle kutlanıyor

Tatvanda Kutlu Doğum Haftası etkinliklerle kutlanıyor


Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Bitlis’in Tatvan ilçesinde müftülük tarafından etkinlik düzenledi.
Tatvan Belediyesi Kültür Merkezi'nde düzenlenen programda katılımcılara Peygamber Efendimiz'in (sas) hayatından örneklerin yer aldığı slaytlarla izletildi ve hayatı özerine konuşuldu.
Düzenlenen programda konuşan Tatvan Kaymakamı Murat Erkan, 1989 yılından bugüne Peygamber sevgisi etrafında toplumu bütünleştirmek amacıyla kutlanmakta olan Kutlu Doğum Haftası’nın bu yıl ki ana temasının “Hz. Peygamber, Din ve Samimiyet” olduğunu ifade etti.
“İhlas ve samimiyet dini özü, dindarlığın hülasasıdır.” Diyen Kaymakam Erkan, “hlas ve samimiyet, inancın, kulluğun ve itaatin sadece ve sadece alemlerin Rabbi olan Allah’a özgü kılınmasıdır. İhlas ve samimiyet, bütün ibadetlerin, her türlü riya, gösteriş ve çıkar kaygılarından arındırılıp sadece Allah rızası için yapılmıştır.” diye konuştu.
Tatvan İlçe Müftüsü Sebhetullah Kızılşah ise “Tatvan İlçe Müftülüğü olarak ilçemizde kardeşlik bağlarımızı kuvvetlendirmek, birlik, beraberlik ve samimiyet duygularımızı pekiştirmek için Kutlu Doğum Haftasının manevi atmosferinde birtakım etkinliklerimiz olacaktır” dedi.
Düzenlenen etkinliğe, Tatvan Kaymakamı Murat Erkan, Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy, Bitlis İl Müftüsü Abdulkerim Akbaba, İlçe Müftüsü Sebhetullah Kızılşah, kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı.


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER