SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Aralık 2014 Pazar 17:15

Suudi Arabistan'da 135 kişi gözaltına alındı

/home/yztusr/public_html http://cdn2.yazete.com/store/img/52-1491620-622x360.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/52-1491620-622x360.jpg
Suudi Arabistanda 135 kişi gözaltına alındı

Suudi Arabistan'da, terör örgütleriyle bağlantıları olduğu iddiasıyla ülke genelinde yapılan operasyonlarda 26'sı yabancı 135 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.


Suudi Arabistan resmi ajansının (SPA) İçişleri Bakanlığı'na dayandırdığı habere göre, emniyet birimleri, terör örgütleriyle bağlantılı oldukları, ülkenin güven ve istikrarına zarar verdikleri öne sürülen Suudi Arabistan vatandaşı 110 kişi ile, Mısır, Lübnan, Afganistan, Etiyopya, Bahreyn ve Irak vatandaşı birer, Yemenli 3 ve Suriyeli 16 kişiyi gözaltına aldı.

Haberde, söz konusu kişilerin ülkede "terör faaliyetlerine mali ve lojistik destek sağladığı" ileri sürüldü.

Ülkede bir süredir "radikal terör örgütlerine üye olmak veya yardım etmek" iddiasıyla birçok kişi gözaltı ve tutuklamalara maruz kalırken, insan hakları savunucuları, Suudi Arabistan Krallığı'nı "bu durumu suistimal ederek reform yanlıları ve siyasi muhalifleri tutuklamakla" suçluyor.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

Merkel AB'nin Rusya'ya yaptırımlarını savundu

SONRAKİ HABER

Binlerce Alman Tuğçe için ayakta

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.