ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Parçalı Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Ağustos 2013 Cuma 21:24

Suudi Arabistan Kralı İhvan'a "terörist" dedi

Suudi Arabistan Kralı İhvana "terörist" dedi

Darbecilerin katliamını kınamadı, geçici yönetimi destekleyen bir açıklama yaptı.


Suud Kralı Abdullah: "Biz sonuna kadar teröre karşı Kahire'nin yanındayız. Kim Mısır'ın içişlerine karışırsa işte onlar fitnecidirler"

Kral Abdullah, Arap ve İslam dünyasının seçkin şahsiyetlerini, onurlu alimleri Mısır'ın güvenliğini sarsmaya çalışan herkesin karşısında tek yürek olmaya çağırdı. Meydana gelen olaylar karşısında suskun kalınmaması gerektiğini ifade eden Kral Abdullah, "Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytantır." ifadesini kullandı.

Kral Abdullah, "Suudi Arabistan, halk ve hükümet olarak Mısırlı kardeşlerimizin yanında. Terörün, bozgunculuğun ve fitnenin ve Mısır'ın içişlerine karışan herkesin karşısındayız." dedi.

"BASİT DÜŞÜNCELİ AVAM MISIR HALKI"

Suudi Kralı Abdullah, Mısır güvenik güçlerini kastederek, "Mısır halkından bazı basit düşünceli avam halkı kandırmaya saptırmaya ve yönlendirmeye çalışan her türlü art niyetli çevreleri bastırmaya hakkı vardır." dedi.

Kral Abdullah, Mısır'ın içişlerine karışıldığını iddia ederek, "Mısır içişlerine karışanlar bilsinler ki, onlar bu davranışlarıyla fitne ateşini tutuşturuyorlar ve teröre destek veriyorlar. Mısır, Allah'ın izni ile sahili selamete kavuşacak." açıklamasında bulundu.

İhvan'dan Suud Kralına jet cevap: "Arabistan kralı çok biliyor ki, Mısır halkı zafer kazandığında onun da sonu gelecektir"

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER