ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Parçalı Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ekim 2013 Çarşamba 22:13

Suriye’ye 3 kurban

Suriyeye 3 kurban


Konya’da ilkokul ve ortaokul öğrencileri, Suriyeli savaş mağduru arkadaşları için yardım kampanyası başlatıp harçlıklarından artırdıklarıyla 3 kurban parası topladı.

Meram Aybahçe TOKİ Şehit Süleyman Ballan İlkokulu ve İmam-Hatip Ortaokulu öğrencileri, Suriyeli savaş mağdurları için yardım kampanyası başlatıp harçlıklarından artırarak 3 kurban değerinde yardım topladı. Öğrenciler, okul arkadaşlarından topladıkları yardım paralarını Kimse Yok Mu Derneği Konya Şubesi yetkililerine teslim etti.

Okulun 6-H sınıfı öğrencisi Fatma Esen’in öncülüğünde başlayan kampanyaya okul yöneticileri de destek verdi. Esen, savaşın ortasında kalan Suriyeli arkadaşları için böyle bir yardım kampanyası başlatmak istediğini, sınıf öğretmenine söylediğini ve bunu okul müdürüne ilettiğini dile getirdi. Okul Müdürü Savaş Varlık, öğrencilerden gelen projeye olumlu yaklaşarak destek vermek istediklerini dile getirerek, “Öğrencilerimiz harçlıklarından artırdıklarıyla Kurban Bayramı’nda Suriye’de hiç tanımadığı arkadaşlarına yardım etmek istemeleri bizi memnun etti. Hem okul yönetimi hem de öğretmenleri olarak destek verdik. Okul girişine bir yardım kumbarası konuldu ve öğrenciler harçlıklarından artırdıklarını bu kutuya attı” dedi.

Toplanan yardımların Kimse Yok Mu Derneği yetkililerine teslimi için tören düzenlendi. Okul Müdürü Savaş, burada yaptığı konuşmada öğrencileri gösterdikleri duyarlılıktan dolayı tebrik etti.

Okulun 6-H sınıfı öğrencisi ve proje koordinatörü Fatma Esen ise şunları söyledi: “Kurban Bayramı öncesi Suriyeli öğrenci arkadaşlarımızı düşünerek bir kampanya başlattık. Bu projeye okulumuzdaki isteyen her öğrenci kendi imkanları ölçüsünde harçlıklarından artırdıklarını kumbaramıza attı. Öğretmenlerimiz ve velilerimiz de bize destek oldu. Kampanyamız sonucunda 3 kurban bedeli topladık. Şimdi ise Kimse Yok Mu Derneği aracılığıyla arkadaşlarımıza gönderiyoruz.” dedi.

Öğrencilerin takdir edilecek bir davranış sergilediklerini ifade eden Kimse Yok Mu Derneği Konya Şube Başkanı Hasan Kıratlı da 3 kurban ücreti değerinde toplanan yardımın dernek aracılığıyla Suriyeli savaş mağduru çocuklara iletileceğini ifade etti. Toplanan yardım, derneğin şube başkanı Hasan Kıratlı ve derneğin şube müdürü Hasan Aşcı’ya makbuz karşılığında teslim edildi.
KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER