ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Ocak 2013 Çarşamba 15:42

Suriyeli babanın yürek burkan feryadı


Suriye'de savaş uçaklarının hedef gözetmeksizin sivil halka yönelik bombardımanı sürüyor. Savaş uçakları son olarak Humus'a yönelik bombardımanında isabet alan bir iş yerinde, 10 yaşındaki çocuğunu kaybeden baba, Esed'e, ve destekçileri İran, Rusya ve Çin'e lanet okudu.
Bombardımandan toz ve toprağa karışan ekmeği kameraya gösteren yaşlı baba, "Ekmeğimizi kazanmak için çalışıyoruz. Bu korkak caniye ne yaptık anlamak istiyorum. O, sürekli alçaktı; alçak olarak da kalacak. Ekmek parası için çalışan küçük çocukların üzerine bomba yağdırıyor. Bizi uçak ile vuruyor. Bu nasıl adam ? Bu nasıl devlet başkanı? Bu aşağılık bir kişi. Korkak ve aşağılık birisi olmasaydı böyle yapmazdı. " diyerek feryatta bulunuyor.

Bombalanan işyerini gösteren Suriyeli baba, "Burada insanlar, canlar var. Allah insanı en iyi şekilde yarattı. Ona değer verdi. O (Esed) ise, onu aşağılıyor. O, bizi de İslam dinini de aşağılıyor. Hangi milletten olduğu belli oldu artık. Allah insanı kendisine ibadet etsin diye yarattı. O ise insan Allah'ı zikretmesin diye öldürüyor. Allah'a ibadet etmesin diye insanları öldürüyor.

Savaş uçakları ile halkın üzerine bomba yağdırıldığını anlatan yaşlı adam,"Bu pilotun keyfi böyle istiyor. Çünkü Esed ile aynı taifeden. Bombalarla tüm halkı öldürmek istiyor. Allah kendisinden de İran'dan da Çin den de Rusya'dan da daha büyüktür. Cenabı Allah hepsinden daha büyük. Ancak tek suçlu O, değil, oturup bu olanları izleyen Arap ülkeleri de suçlu. Burada her gün bombalar halkın üzerine düşüyor. Cenazeler kalkıyor. Fakat hiç kimse bu manzaraya ses çıkarmıyor."diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER