ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Çok Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mart 2013 Çarşamba 01:12

Suriye'deki ölü sayısı 85'e yükseldi


Suriye İnsan Hakları Örgütü (SNHR), rejime bağlı ordu birliklerinin, muhaliflerin yoğun olduğu kentlerde düzenlediği operasyonlarda ölü sayısının 85'e yükseldiğini bildirdi.

SNHR, güvenlik güçlerinin sabahtan bu yana ağır silahlarla gerçekleştirdiği operasyonlarda Şam'ın banliyölerinde 25, Halep ve Humus'ta 13'er, Dera ve İdlib'de 11'er, Hama'da 5, Lazkiye'de 4, Rakka kentinde 2 ve Deyru'z Zor'da 1 olmak üzere ölü sayısının 85'e çıktığını duyurdu.

Bu arada, Suriye Genel Devrim Konseyi (SRGC), Özgür Suriye Ordusu'nun (ÖSO) Uluslararası Şam Havaalanı yolunda bulunan Hasula askeri noktasına saldırarak 3 tank ile çok sayıda askeri aracı imha ettiğini aktardı.

Şam'dan Scud füzelerinin fırlatıldığı Kalamun bölgesinde Esed birlikleri ile silahlı muhalifler arasında şiddetli çatışmaların yaşandığına işaret eden SRGC, ÖSO'nun Şam'ın Cobar ve Dareya banliyölerinde 2 tank ile çok sayıda askeri aracı imha ettiğini ve nizami ordunun ağır zayiat verdiğini bildirdi.

SRGC ayrıca, aralarında üst düzey subayların da bulunduğu 220 askerin, Şam'daki birliklerinden ayrılarak muhaliflere katıldığını duyurdu.

Kuzeydeki Kamışlı kenti yakınlarında ve Haseke ili merkezinde de iki ordu arasında şiddetli çatışmaların yaşandığı ifade edildi.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER