SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Ekim 2014 Cuma 00:31

Suriye'deki iç savaş sürüyor

/home/yztusr/public_html http://cdn3.yazete.com/store/img/suriye-1472341-622x360.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/suriye-1472341-622x360.jpg
Suriyedeki iç savaşta "sıcak gelişme"!

Suriye'nin iç kesimlerinde yer alan ve muhaliflerin denetimindeki Hama'nın kuzeyindeki Morik ilçesinin ordunun denetimine geçtiği bildirildi.


Suriye'nin iç kesimlerinde yer alan ve muhaliflerin denetimindeki Hama'nın kuzeyindeki Morik ilçesinin ordunun denetimine geçtiği bildirildi.

Suriye resmi ajansı SANA'nın askeri kaynaklara dayanarak verdiği haberde, ülkenin iç kısmında bulunan ve uzun bir süre yönetim karşıtlarının kontrolündeki Hama'nın kuzeyindeki Morik ilçesinin Suriye Ordusu'nun eline geçtiği kaydedildi.

İlçe çevresinde yaşanan çatışmalarda ordunun çok sayıda silahlı muhalifi etkisiz hale getirdiği ifade edilen haberde, bölgenin tamamının eline geçirilmesi için ordunun geniş çaplı operasyonlar düzenlediği aktarıldı.

Esed güçleri, Morik bölgesinin silahlı muhaliflerden alabilmek için bir aydan bu yana ağır silahlarla bölgeye saldırıyordu.

 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

"Gazze yeniden inşa edilmeli"

SONRAKİ HABER

"O editör" tepki topladı

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.