ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Çok Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Mart 2013 Çarşamba 01:08

''Suriye'de Tunusluların sayısı 100'ü geçmez''


Suriye Muhalif ve Devrimci Ulusal Güçler Koalisyonu (SMDK) Başkanı Muaz el-Hatib, ''Suriye'de savaş cephelerindeki Tunusluların sayısı 100'ü geçmez'' dedi.

24. Arap Birliği Zirvesi'ne katılmak için Katar'da bulunan Tunus Cumhurbaşkanı Muhammed Munsif el-Merzuki ile SMDK Başkanı Hatib, bir araya geldi.

Tunus resmi haber ajansına açıklamada bulunan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Adnan Mansur, ''Hatib'in, Cumhurbaşkanı Merzuki'ye Suriye saflarında savaşan Tunusluların sayısının 100'ü geçmeyeceğini ve çoğunun savaştan önce de Suriye'de yaşadığını bildirdiğini'' söyledi.

Mansur, Cumhurbaşkanı Merzuki'nin Hatib'le, Suriye'deki olaylar sona erdikten sonra Tunus'a dönmeleri halinde kullanılması için cephede bulunan Tunusluların isim listesini vermesi konusunda anlaştığını belirtti.

Merzuki'nin, Hatib ile yaptığı görüşmeye ilişkin, Esed rejiminin düşmesinin ardından Suriye'de ne olacağı hakkında bilgi almak için iyi bir fırsat olduğunu ifade ettiği, ayrıca Suriye devrimini desteklediklerini dile getirdiği bildirildi.

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER