ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Rüzgarlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Şubat 2013 Çarşamba 00:42

Suriye'de bugün 83 kişi öldü


Suriye'de ordu birliklerinin çeşitli kentlerde düzenlediği operasyonlarda 18'i çocuk, 6'sı kadın 83 kişinin öldüğü bildirildi.

Suriye İnsan Hakları Örgütü (SNHR), rejime bağlı ordu birliklerinin hava destekli, roket ve tanklarla gerçekleştirdiği operasyonlarda başkent Şam'ın banliyölerinde 36, Halep'te 25, Dera'da 8, Humus ve İdlib'de 4'er, Hama'da 3, Rakka'da 2 ve Lazkiye'de bir olmak üzere ülke genelinde ölü sayısının 83'e yükseldiğini aktardı.

Bu arada Suriye Genel Devrim Konseyi (SRGC), Özgür Suriye Ordusunun (ÖSO) Haseke'nin güneyindeki Carmaz köyünün kontrolünün tamamını ele geçirdiğini, iki ordu arasında ülke genelinde şiddetli çatışmalar yaşandığını, Hama'da şiddetli patlamaların meydana geldiğini ve savaş uçaklarının Karnaz beldesinde ''vakum bombası'' kullanması sonucu çok sayıda evin yıkıldığını aktardı.

ÖSO birliklerinin Şam'daki 138. birliğe ait mühimmat deposuna saldırılar düzenlediğini bildiren SRGC, Halep ve Şam'ın banliyöleri, Hama, Humus ve Dera kentinde iki ordu birlikleri arasında çatışmaların yaşandığını kaydetti.

Öte yandan Suriye resmi haber ajansı SANA, ülke genelindeki operasyonlarda çok sayıda teröristin mühimmatlarıyla etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER