ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL2°C
Yoğun Kar Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Kasım 2012 Pazartesi 08:24

Suriye'de 69 kişi daha öldü

Suriyede 69 kişi daha öldü

Suriye'de kan akmaya devam ediyor. Ağır silahlarla süren çatışmalarda ölü sayısı her geçen gün artıyor.


Suriye'de, ordu birliklerinin yönetim karşıtlarının yoğun olduğu kentlere ağır silahlarla düzenlediği operasyonlarda ölenlerin sayısının 69'a yükseldiği bildirildi.

Suriye İnsan Hakları İzleme Örgütü (SNHR), ordu birliklerinin Şam'ın banliyölerine tank destekli gerçekleştirdiği operasyonlarda 22 kişinin yaşamını yitirdiğini belirtti.

SNHR, Halep, Dera ve Hama'da 9'ar, İdlib'te 8, Deyr ez-Zor'da 5, Humus'ta 3, Rakka'da 2, Tartus ve Kuneytra kentinde de birer olmak üzere ülke genelindeki olaylarda ölü sayısının 69'a çıktığını duyurdu.

Bu arada Özgür Suriye Ordusu'nun Halep-İdlib yolu üzerinde stratejik noktada yer alan 46. Alay'ı içindeki 10 tank birçok askeri araç ve mühimmatla ele geçirdiği ileri sürüldü.

Muhalif aktivist Mecid Abdunnur, 46. Alay'ın, Esed birliklerine bağlı ülkenin kuzeyinde yer alan en büyük askeri üs olduğunu ve yoğun çatışmalar sonucu ÖSO'nun kontrolüne geçtiğini söyledi. Abdunnur, daha önce alaydan onlarca askerin birliklerinden ayrılarak muhaliflerin saflarına katıldığını, bazı askerlerin ise üssün ele geçirilmesi için muhaliflere içeriden istihbarat sağladığını iddia etti.

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER