ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Çok Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Mart 2014 Cumartesi 12:49

Suriye'de 18 kişi hava saldırısında öldü

Suriyede 18 kişi hava saldırısında öldü

Suriye ordusuna ait savaş uçaklarının İdlib kentinin çeşitli bölgelerinde düzenlenen hava saldırılarında 18 kişi hayatını kaybetti.


Suriye ordusuna ait savaş uçaklarının İdlib kentinin çeşitli bölgelerine düzenlediği saldırılarda, aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 18 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

Suriye Genel Devrim Konseyi'nden (SRGC) yapılan açıklamada, orduya ait savaş uçaklarının saldırılarında Maret el Masrin'de 13, İhsin'de 4 ve Erihab'da 1 olmak üzere 18 kişinin yaşamını yitirdiği belirtildi.

Maret el Masrin beldesine düzenlenen hava saldırısında çok sayıda evin yıkıldığı ve hasar gördüğü belirtilen açıklamada, saldırı dolayısıyla bazı araçlarda yangın çıktığı ve onlarca araçta ağır hasar meydana geldiği kaydedildi.

Açıklamada, söz konusu beldede halkın yıkılan ve hasar gören evlerin enkazında ölü ve yaralıları kendi imkanlarıyla çıkarttığı ifade edilerek, "Saldırıya uğrayan bölgedeki cadde ölü ve yaralılarla dolu. Bir çok kişinin vücuda parçalanmış, el ve ayakları kopmuş vaziyette" denildi.

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER