ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Haziran 2014 Çarşamba 15:51

Suriye savaş uçakları Irak'a girdi mi?

Suriye savaş uçakları Iraka girdi mi?

Irak Hava Kuvvetleri'nin Retbe şehrine yönelik gerçekleştirilen hava saldırısına Suriye savaş uçaklarının da katıldığı iddia adildi.


Irak Hava Kuvvetleri'nin Anbar vilayetine bağlı Retbe şehrine yönelik gerçekleştirilen hava saldırısına Suriye savaş uçaklarının da katıldığı iddia adildi. Aşiretlerin kontrolündeki bölgeye yönelik saldırıda 40’tan fazla kişinin öldüğü belirtildi.
 

Suriye IŞİD'e saldırdı mı?

El Arabiya Televizyonu Irak’ta aşiretlerin kontrolündeki bölgeye yönelik gerçekleştirilen hava saldırısında Esed ordusuna ait savaş uçaklarının katıldığını duyurdu. Irak-Şam İslam Devleti’nin (IŞİD) ülkenin en büyük petrol rafinesinin bulunduğu Beyci’nin de aralarında bulunduğu birçok bölgeye yönelik hava saldırısı gerçekleştirdiği belirtildi. Saldırılarda 40 kişinin öldüğü kaydedildi. Haberde ayrıca Suriye yönetimine ait savaş uçaklarının aşiretlerin kontrolündeki Retbe şehrine yönelik iki adet füze ile vurduğu iddia edildi. Petrol istasyonunun isabet aldığı saldırıda 40 kişinin öldüğü ifade edildi.

Şiddetli çatışmaların devam ettiği bölgede ayrıca Irak Hava Kuvvetleri'ne ait bir helikopteri düşürüldüğü ve İranlı 35 askerin de esir alındığı öne sürüldü.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER