ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Mayıs 2013 Pazar 23:14

"Suriye, egemenliğinin ihlal edilmesine izin vermez"


Suriye Enformasyon Bakanı Umran ez-Zubi, "Suriye, egemenliğinin ihlal edilmesine izin vermez" dedi.
     Zubi, Şam'da düzenlenen kabine toplantısının ardından yaptığı basın toplantısında, Suriye'nin, egemenliğinin ihlal edilmesine izin vermeyeceğini ve bunu yapanların bütün seçenekleri hesaba katması ve doğabilecek sonuçların sorumluluğunu üstlenmesi gerektiğini söyledi.
     İsrail saldırısının uluslararası hukuk kurallarına aykırı olduğunu vurgulayan Zubi, "Saldırı, terörist gruplarla İsrail arasında organik bir bağı göstermektedir" diye konuştu.
     Zubi, "Suriye bu saldırıyla direnişe verdiği desteğin bedelini mi ödüyor" sorusunu ise "Ulusal bazı seçimlerde bulunmuşsanız bunun için ulusal çapta bedeller ödersiniz. Bizler hiçbir zaman İsrail karşısında direniş seçeneğini seçmekten ötürü pişmanlık duymadık, duymayacağız da" diye yanıtladı.
     Hükümetin, ülkenin hamisi olarak İsrail'in saldırılarına karşı her şekilde vatanı korumaya devam edeceğini belirten Zubi, uluslararası topluma "bölgede suların ısındığının farkına varması" çağrısında bulundu.
     Suriye basınında yer alan haberlerde, İsrail'in bu sabah, Şam'ın kuzeybatısındaki El-Cemraya bölgesinde, bilimsel araştırma merkezi ve orduya ait bazı gıda destek yapılarına hava saldırısı düzenlediği belirtilmişti.
     İsrail, geçen cuma günü de Suriye'ye hava saldırısı düzenlemişti. İsrailli yetkililer, Lübnan'daki Hizbullah örgütüne gönderileceğine inanılan ileri teknoloji ürünü füze sevkiyatının hedef alındığını ileri sürmüştü.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER