ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Sağanak Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Şubat 2017 Cuma 00:04

Suriye Bana Alabed'den Trump’a tepki “ben terörist miyim”

Suriye Bana Alabedden Trumpa tepki “ben terörist miyim”

Halep kaliamı sırasında Dışışleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’dan sosyal medya vasıtasıyla yardım istemesiyle gündeme gelen 7 yaşındaki Bana Alabed, twitter hesabından ABD başkanı Donald Trump’a sordu.”Ben Terörist miyim”


Halep kaliamı sırasında Dışışleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’dan sosyal medya vasıtasıyla yardım istemesiyle gündeme gelen 7 yaşındaki Bana Alabed twitter hesabından ABD başkanı Donald Trump’a sordu.”Ben Terörist miyim”.

Halep’in işgali sırasında Dışışleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun “Umudunu koru kardeşim.Türkiye senin çağrına kulak veriyor. Senin ve birçok Suriyeli çocuğun yaşadığı kabusları sona erdirmek için çok çalışıyoruz.” diye yanıt verdiği Suriyeli Bana Alabed, Halep’teki sivillerin tahliyesi ardından Türkiye’ye getirilmişti. Beştepe’de Cuhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın konuğu olmuştu.

"Ben teröristmiyim?"

7 yaşındaki Bana Alabed ABD başkanı Donald Trump’un müslüman ülkelere koyduğu vize yasağıyla ilgili twitter’dan paylaştığı “Herkes bunun bir yasaklama olup olmadığını tartışıyor. Adını ne koyarsanız koyun, amacımız kötü niyetli insanları ülkemizden uzak tutmaktır” mesajına cevap yazdı. Twitter hesabından ”Ben terörist miyim” yazan Bana Alabed bir sonraki mesajında ise “Sayın Trump, hiç 24 saati aç ve susuz geçirdiniz mi.Suriyeli çocukları ve sığınmacıları bir düşünün” diye devam etti.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER