ÖNE ÇIKANLAR :
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Haziran 2014 Cuma 08:13

Stockholm'de bombacı yakalandı!

Stockholmde bombacı yakalandı!

İsveç'in başkenti Stockholm'de bomba tehditinde bulunan bir kişi, uzun süren pazarlık sonunda teslim oldu.


İsveç'in başkenti Stockholm'de bomba tehditinde bulunan bir kişi, uzun süren pazarlık sonunda teslim oldu. 

Stockholm'ün merkezindeki İnsan Hakları Haklarını Savunma Kuruluşu binasında üzerinde bomba olduğunu iddia ederek, siyasi parti binalarını havaya uçurmakla tehdit eden kişi polise teslim oldu. Üzerinde Jeans pantolon ve siyah tişörtle dışarıya çıkan kişi, polisin talimatı üzerine caddenin ortasında önce diz çöktü sonra üzerinde sadece çorap, külot ve atlet kalıncaya kadar soyundu.

Arkası dönük vaziyette özel harekat birimlerine doğru yürüyen şüpheli kelepçelenerek gözaltına alındı ve zırhlı araca bindirilerek olay yerinden uzaklaştırıldı. Saat 14.24'te binaya girdikten sonra polise telefon ederek, Sosyal Demokratlara ve Ilımlı partiye ait iki binaya bombalı saldırıda bulunacağı tehditlerinde bulunan şüpheli kişi, yaklaşık 6 saat süren pazarlık sonucunda teslim oldu.

BİNALARDA BOMBA ARAMALARI YAPILDI

Bomba ihtimaline karşı bölgeyi boşaltan polisler, binalarda bomba aramaya başladılar. Bir patlama ihtimaline karşı binaların gaz ve elektrikleri kesildi. Emniyet Müdürlüğü sözcüsü Svend Erik Olsson, tehlikenin henüz geçmediğini belirterek, binalarda bomba köpekleri ve uzmanlar tarafından arama yapıldığını bildirdi.

Olsson, "Uzun süren pazarlık sonrasında şahsı ikna edebildik. Ancak neden böyle bir tehditte bulundu, sorgulanmasının ardından ortaya çıkacak. Şu anda binalarda arama yapıyoruz. Şahsın girdiği ve siyasi partilere ait binalardaki aramaları bitirmeden tehlike geçmiş sayılmaz" dedi.
 


KAYNAK:
DHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER