ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Temmuz 2013 Salı 17:16

Stanişev, muhalefetle diyaloga hazır


Bulgar Sosyalist Partisi (BSP) lideri Sergey Stanişev, muhalefette yer alan GERB partisiyle diyaloğa hazır olduklarını açıkladı. Meclise gelmeyen tüm GERB milletvekillerine çağrıda bulunan Stanişev, en büyük parlamenter grubunu meclisteki yerini almasını istedi.

Stanişev, "GERB Başkanı Boyko Borisov, büyük partilerle masaya oturmaya hazır olduğunu beyan ediyor. Biz diyaloğa hazırız. Görüşmeler sadece meclis çatısı altında olabilir. Bunun dışında görüşmeler normal karşılanamaz." dedi.

Hükümet karşı protestolara siyasi unsur karıştığını ve bunu gözle görülür bir hal aldığını kaydeden Stanişev, birçok konuda milli uzlaşma gerektiğine vurgu yaptı.

İnsanların güvenini tekrar kazanmak için neredeyse tüm partilerin değişmesi gerektiğini öne süren sosyalist lider, hükümetin halkın reel ihtiyaçlarına cevap verecek program üzerinde çalışıldığını ve bunun en kısa zamanda hazır hale geleceğini söyledi.

Bulgaristan Meclisi'nde oturumların gerçekleşmesi için mevcut hükümeti destekleyen BSP ve Hak ve Özgürlükler Hareketi'inin tüm milletvekillerinin yanı sıra 2 vekilin daha yoklamaya iştirak etmesi gerekiyor. GERB vekilleri meclis çalışmalarını boykot ettiği için oturumların yapılması için aşırı milliyetçi Ataka milletvekillerine ihtiyaç duyuluyor.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER