ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ocak 2013 Çarşamba 16:16

Sporcuları taşıyan uçak pistten çıktı


Rusya’da Ariada-Akpars hokey takımının sporcularını taşıyan An-24 tipi yolcu uçağı iniş yaptıktan sonra 150 metre pisttin dışına sürüklendi. Yaşanan kazada ölen yada yaralanan olmadı.

Rusya’nın Krasnodar kentinden kalkan ve Saransk aktarmalı Kazan’a havalanmak isteyen uçak tehlikenin eşiğinden döndü. Çarşamba günü saat 01.10 sularında Saransk kentindeki havaalanına iniş yapan uçak kontrolünü kaybettikten sonra yan kayarak 150 metre pistin dışına sürüklendi. Mardoviya Havayolları’na ait uçakta bulunan 29 kişiden yaralanan yada hayatını kaybeden olmadı.

Kazayı atlatan sporcular pist dışına sürüklendiklerini, uçaktan indikten sonra fark ettiklerini söylediler.

Yolcuların anlattıklarına göre, uçak iniş yaptıktan sonra yana doğru kaydı, ancak etrafın karanlık olması nedeniyle ne dolduğunu anlamadılar. Alınan bilgilere göre sporcular daha sonra başka bir uçakla Kazan’a gitti.

Geçtiğimizi günlerde Moskova’ya iniş yapan bir uçak pist dışına sürüklenerek otobana düşmüştü. Kazada 5 kişi hayatını kaybetmişti.

2011 yılında hokey takımını taşınan uçak kalkış yaptıktan kısa bir süre sonra düşmüştü. Kazada 43 kişi hayatını kaybetmişti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER