ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Ocak 2013 Salı 21:11

SPD’den çifte vatandaşlık atağı


Almanya’nın Aşağı Saksonya eyaletindeki seçimlerden zaferle çıka Sosyal Demokrat Parti (SPD) şimdiden federal seçimlerdeki Türk kökenli oylar için yatırım yapmaya başladı. SPD Genel Başkanı Sigmar Gabriel bu kapsamda yaptığı son açıklamada çifte vatandaşlık konusunda hızlı şekilde düzenleme yapmak istediklerini belirtti.

SPD Genel Başkanı Sigmar Gabriel federal seçimlerden sonra iktidara gelmeleri halinde çifte vatandaşlığa imkan sağlayacaklarını söyledi. SPD lideri sonbaharda yapılacak genel seçimlerden sonra hükümete geldiklerinde bir dizi reform adımı atacaklarını belirterek, “Artık çifte vatandaşlığa imkan sağlamamız lazım.” diye konuştu.

VARLIK VERGİSİ DE GERİ GELECEK

Gabriel ayrıca zorunlu asgari ücret düzenlemesi ile varlık vergisinin de yeniden yürürlüğe konulması gibi bir dizi reform adımı atacaklarını da sözlerine ekledi.

SPD, Aşağı Saksonya eyaletinde yapılan seçimlerden sonra Federal Eyalet Temsilcileri Meclisi’nde daha güçlü hale gelmiş ve Yeşiller Partisi ile Aşağı Saksonya’da koalisyon kurma imkanı elde etmişti.

Son gelişmelere atıfta bulunan SPD lideri Gabriel, federal hükümetin eyaletler meclisinde çoğunluğu kaybedeceğini, ancak kendilerinin yine de ülkeyi durma noktasına getirecek herhangi bir girişimde bulmayacaklarını, sadece SPD ile Yeşiller Parti’nin yanlış bulduğu yasaları bloke edeceklerini kaydetti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER