ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Az Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Ağustos 2014 Çarşamba 21:57

Son sözü; "direniş" söyledi

Son sözü; "direniş" söyledi

Bekir Bozdağ:Biz de yokuz


Hamas lideri İsmail Haniye, “51 günlük savaşta El Kassem ve direniş son sözü söyledi; savaşı Hayfa’ya saldırarak başlattılar ve yine Hayfa’ya saldırarak sonlandırdılar” dedi.

Hamas lideri Haniye, İsrail ile Filistin arasında 51 gün süren savaşın dün varılan daimi ateşkesin ardından sona ermesiyle 7 haftadan beri ilk kez halk karşısına çıkarak hitap konuşması yaptı. Konuşmasında Filistin direnişinin başarıya ulaştığını söyleyen Haniye, bu uğurda şehit olanlardan övgüyle söz ederek, “Onlar bu galibiyetin sembolü oldular” diye konuştu. Haniye, Filistin halkını da savaş süresince sergiledikleri metanetli duruşlarından dolayı methetti.

El Kassem Tugayları’nın elde edilen başarıdaki yerinin önemine işaret eden Hamas lideri, “51 günlük savaşta El Kassem ve Filistin direnişi son sözü söyledi; savaşı Hayfa’ya saldırarak başlattılar ve yine Hayfa’ya saldırarak sonlandırdılar” şeklinde konuştu.

Gazze’nin yeniden inşa edileceğini dile getiren Haniye ayrıca, evlerinden olan mültecilerin geri gelmesi için yolun hazırlanmakta olduğunu sözlerine ekledi.

 

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER