ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Aralık 2013 Pazartesi 13:19

Soğanlı Kültür Merkezi hızla yükseliyor


Bursa merkez Osmangazi Belediyesi tarafından temeli geçtiğimiz eylül ayında atılan Soğanlı Kültür Merkezi büyük bir hızla yükseliyor.

    Soğanlı Mahallesi'nde 9 bin metrekare alan üzerine inşa edilen Soğanlı Kültür Merkezi inşaatında incelemelerde bulunan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Soğanlı Kültür Merkezimiz, tamamlandığında Bursa’nın önemli kültür merkezlerinden birisi olacak.” dedi.

    Başkan Dündar, merkezin, Soğanlı Mahallesi'ne yeni bir değer katacağını, çevrede yaşayan vatandaşların sosyalleşmesi adına önemli bir tesis olacağını söyledi. Osmangazi’de yaşamı kolaylaştıran, ilçeyi daha modern ve yaşanabilir bir kent haline getirebilmek için yürüttükleri çalışmaların kesintisiz sürdüğünü ifade eden Dündar, şunları dile getirdi: “Yapımı devam eden Soğanlı Kültür Merkezi, Osmangazi Belediyesi’nin sosyal faaliyetlerini yürüttüğü bir merkez olacak. İçerisinde aş evi, sosyal yardım faaliyetlerinin yürütüldüğü, meslek edindirme kurslarının bulunduğu ve vatandaşlarımız spor yapabileceği merkez, modern ve farklı mimarisi ile örnek bir tesis inşa ediyoruz. Kaba inşaatı bitme aşamasına gelen merkezimizi, 5-6 ay gibi bir sürede tamamlayıp vatandaşlarımızın hizmetine açacağız. Soğanlı Kültür Merkezi, sosyal ve kültürel faaliyetlerin yanı sıra, vatandaşlarımızın günlerini değerlendirebilecekleri bir merkez olacak.”

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER