SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Kasım 2014 Perşembe 16:59

Abdülfettah el-Sisi François Hollande ile görüştü

/home/yztusr/public_html http://cdn3.yazete.com/store/img/sisiyi-kabul-etti-1489550-622x360.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/sisiyi-kabul-etti-1489550-622x360.jpg
Sisiyi kabul etti

Mısır Devlet Başkanı Abdülfettah el-Sisi, İtalya ziyaretinin ardından Fransa’ya gelerek, Fransız mevkidaşı François Hollande ile görüştü.


Mısır Devlet Başkanı Sisi, Paris’te Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande tarafından Elysee Sarayı’nda kabul edildi. Sisi ve beraberindeki heyet Elysee Sarayı’na belirlenen randevu saatinden 15 dakika gecikmeli olarak geldi. Hollande, Mısırlı mevkidaşı Sisi ve beraberindeki heyete Elysee Sarayı’nda öğle yemeği verdi. Çalışma ortamında geçen öğle yemeğinin ardından iki ülke arasında başta güvenlik işbirliği olmak üzere ikili anlaşma imzalandı.

İkili, anlaşmaların ardından yaptığı ortak basın toplantısında Libya’da büyüyen terör hareketlerine dikkat çekti. Sisi ve Hollande, Libya hükümetinin bu konuda desteklenmesi gerektiğini belirtti. Bunun yanı sıra iki ülke lideri, Filistin ve İsrail sorununun müzakere ile çözülme yoluna gidilmesi gerektiğini belirtti.

KAYNAK:
İHA
ÖNCEKİ HABER

Filistin bayrağı taşıyanları cezalandıracak

SONRAKİ HABER

BM’nin Kıbrıs’taki sözcüsü ölü bulundu

YORUM YAZ
2 YORUM YAZILMIŞ

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.

  • - SEN 1 DE MISIRI AL KARSINA:27 Kasım 2014, Perşembe 11:47

  • - mi safir:26 Kasım 2014, Çarşamba 20:03

    hani bu avrupalılar demokrasiden yanaydı iki yüzlü münafıklar insanlığın yüz karaları tarih bunlar için ne yazacak bilmiyorum