ÖNE ÇIKANLAR :
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Temmuz 2013 Salı 22:37

Sırp Cumhurbaşkanı: "Türkiye'ye nazar değdi"

Sırp Cumhurbaşkanı: "Türkiyeye nazar değdi"

Sırbistan Cumhurbaşkanı Tomislav Nikoliç'ten Gezi Parkı olaylarını yorumladı.


Gezi Parkı olaylarıyla ilgili yorumda bulunan Sırbistan Cumhurbaşkanı Tomislav Nikoliç, Türkiye'nin son yıllardaki ekonomik kalkınmasını büyük ilgiyle izlediklerini ifade ederek, "Ancak, buna 'nazar değeceğini' düşünüyordum. Türkiye'deki son olaylar da bana bu düşüncemi hatırlattı" dedi.

Nikoliç, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) Başkanı Dr. Serdar Çam ve beraberindeki heyeti kabul etti.

Nikoliç, başkent Belgrad'daki Cumhurbaşkanlığı binasında, eşi Dragica Nikoliç ile Türkiye'nin Belgrad Büyükelçisi Mehmet Kemal Bozay, TİKA Başkanı Dr.Serdar Çam, TİKA Balkanlar Dairesi Başkanı Ali Maskan, TİKA İnsan Kaynakları ve Destek Birimi Dairesi Başkanı Gökçen Kalkan ve TİKA Sırbistan Koordinatörü Emrah Ustaömer ile görüştü.

"NAZAR DEĞECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORDUM"

Cumhurbaşkanı Nikoliç, kabulde yaptığı konuşmada, Türkiye'nin son yıllardaki ekonomik kalkınmasını büyük ilgiyle izlediğini belirterek, "Ancak, buna 'nazar değeceğini' düşünüyordum. Türkiye'deki son olaylar da bana bu düşüncemi hatırlattı. Türkiye'nin, büyük bir ülke olarak, bunu kendi demokrasisi içerisinde halletmiş olmasından dolayı dost ülkenin cumhurbaşkanı olarak mutlu oldum" diye konuştu.

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER