ÖNE ÇIKANLAR :
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Mart 2013 Pazartesi 18:04

Sipa Press yeni sahibini arıyor


Kayyuma devredilen Fransız Fotoğraf Ajansı Sipa Press'in satışı için yasal prosedür devam ediyor. Geçen Aralık ayında kayyuma devredilen fotoğraf ajansı için Rex Features ve Isopix şirket ortaklığı ile Free ve Grupe X ortaklığı mahkemeye teklif sundu. Bu hafta yapılacak duruşmanın ise Free’nin son dakikada Grupe X le ortak teklif vermesi nedeniyle 1 hafta erteledi belirtildi.

Konuyu Cihan Haber Ajansı'na değerlendiren Sipa Press Genel Müdür Yardımcısı Mete Zihnioğlu, şirketin bölünmemesi için bütün personel olarak 'Rex Features'' ve ''Isopix'' şirket ortaklığının teklifinin mahkeme tarafından kabul görmesini istediklerini söyledi. Free ve Grupe X ortaklığının daha önce yaptığı açıklamaya atıfta bulunan Zihnioğlu, şirketi almaları halinde arşivin bir kısmını başka yere taşıyacaklarını beyan etmişlerdi. Şirketin bölünmemesi için diğer teklifi desteklerini belirtti. Mete Zihnioğlu, şirketin geleceği için umutlarını koruduklarının da altını çizdi.

Paris Ticaret Mahkemesi’nin Perşembe günü yapacağı duruşmada konuyu değerlendireceği belirtilirken asıl kararın ise 21 Mart’ta açıklanacağı ifade edildi.

60’a yakın çalışanı bulunan Sipa Press, Türk gazeteci Gökşin Sipahioğlu tarafından 1973 tarihinde kurulmuştu. Sipahioğlu Sipa Press'i 2001 tarihinde Sud Communication'a satmıştı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER