ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL2°C
Yoğun Kar Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Mart 2013 Perşembe 14:00

Sevişen kadını aslan parçaladı

Sevişen kadını aslan parçaladı

Biri Zimbabwe'de diğeri Amerika'da, iki kadın aslan saldırması sonucu öldü.


Afrika ülkelerinden Zimbabwe'de çalıların arasında sevgilisiyle sevişen bir yerli kadını arslanlar parçaladı.

Devlet kontrolundaki Herald gazetesinin haberine göre, ülkenin kuzeyindeki Kariba kasabına bağlı bir köy yakınlarındaki bir çalılıkta çıplak halde sevişen çifte gizlice yaklaşan bir arslan aniden saldırdı.

Yırtıcı hayvan Sharai Mawera adlı genç kadını olay yerinde parçalayarak öldürürken, adı belirtilmeyen sevgilisi ise çıplak halde köye kadar kaçmayı başararak yardım istedi.

Olay yerine gelen askerler genç kadının parçalanmış cesedini bulurken kadının boynunun da kırılarak anında öldüğünü bildirdi.Yetkililer geçen hafta Zambezi nehrinin kenarında cesedi bulunan bir erkeğin de aynı arslan tarafından parçalanmış olabileceğini belirterek, hayvanın yakalanması için çalışma başlattı.

İKİNCİ SALDIRI ABD'DE

ABD'nin California eyaletindeki özel bir vahşi hayvan kampında, gönüllü olarak çalışan kadın stajyer, parktaki bir aslanın saldırısı sonucu öldü.

Cat Haven adlı tesisin kurucusu ve yetkili müdürü Dale Anderson yaptığı açıklamada 26 yaşındaki ismi açıklanmayan stajyerin bir aslan için ayrılmış özel bölmeye girdikten sonra öldüğünü bildirirken, yetkililer, stajyerin niçin aslan için ayrılmış bölüme girdiği konusunda soruşturma başlatıldığını duyurdu.

Hayvan parkını işleten, Project Survival adlı kar amacı gütmeyen kuruluşun sözcüsü Tanya Osegueda, stajyerin Couscous isimli 4 yaşındaki bir Afrika aslanı tarafından öldürüldüğünü söyledi.

Fresno ilçesi Şerif bürosundan yapılan açıklamada da acil yardım çağrısı üzerine harekete geçen şerif yardımcılarının, stajyeri, Cat Haven parkındaki aslan için ayrılan bölmede ciddi şekilde yaralı olarak yatarken bulduğu belirtildi.

Özel bölmede stajyerin yanında bulunan aslanın önce bir park görevlisi yardımıyla uzaklaştırılmaya çalışıldığı kaydedilen açıklamada, ancak bunda başarılı olunamaması üzerine şerif yardımcılarının aslanı vurarak öldürmek zorunda kaldığı bildirildi.

Açıklamada, yaralı stajyerin, şerif yardımcılarının özel bölmeye girmesinin hemen ardından olay yerinde hayatını kaybettiği belirtildi.

Fresno ilçesinin doğusunda, California'daki Sierra Nevada sıra dağlarının eteğindeki 40 hektarlık bir arazide kurulu Cat Haven vahşi hayvan parkı, kurulduğu 1993'ten beri Bengal kaplanları, Sibirya vaşakları, vaşaklar, jaguarlar, çeşitli leopar türleri ile bölgeye has bir tür olan doru vaşaklarını barındırıyor. 

KAYNAK:
DHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER