ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Şubat 2013 Cumartesi 08:01

Seri katil polis çıktı

Seri katil polis çıktı

2008'de intikam yemini eden eski polis memuru 4 yıl sonra harekete geçti.


ABD’li eski polis memuru Christopher Jordan Dorner, işinden kovulmasına sebep olduğunu iddia ettiği 3 kişiyi 4 gün arayla öldürdü. Katilin peşine düşen polis ekiplerinin, içinde Dorner'ın olduğu sanılan araca ateş açmaları sonucu olayla ilgisi olmayan 2 kişi hayatını kaybetti.

Yetkililerin silahlı ve tehlikeli olduğu konusunda halkı uyardığı Dorner, 2008 yılında bir meslektaşına şiddet uygulamak suçlamasıyla işinden atıldı. İntikam yemini eden Dorner, olay sonrası işini kaybetmesine sebep olanları öldüreceğini açıkladı. Yaklaşık 4 yıl sonra harekete geçen Dorner, geçtiğimiz Pazar günü davasına bakan avukatını ve nişanlısını öldürdü.

Bu olaydan 4 gün sonra ise ikinci eylemini gerçekleştiren Dorner, aynı gün içinde farklı yerlerde 4 polis memuruna daha saldırdı. Dorner’ın saldırısından bir polis memuru yara almadan kurtulurken biri hayatını kaybetti, diğer ikisi ise yaraladı. Yaralı polislerden birinin durumun ağır olduğu ifade ediliyor. Dorner'ın Facebook'taki hesabına "Ben adımı geri kazanıncaya ve adalet yerini buluncaya kadar ölümlerin sonu gelmeyecek" yazdığı belirtildi. C

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER