ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Çok Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Ekim 2014 Perşembe 19:28

Savaştan kaçtı yağmura yakalandılar

Savaştan kaçtı yağmura yakalandılar

IŞİD terör örgütünün kuşattığı Kobani’den kaçarak Türkiye’ye sığınan sığınmacılar, yağmura tutuldu.


 Sığınmacılar, battaniye, naylon ve brandaları sararak yağmurdan korunmaya çalıştı. Jandarma ise kalkanları aracılığı ile yağmurdan korundu. Geçiş yaptıkları arazi ise çamur deryasına döndü.

    IŞİD'in kuşattığı Kobani’den kaçışlar devam ediyor. IŞİD zulmünden kaçanlar gün boyu AFAD tarafından Yumurtalık bölgesinde kurulan mobil geçiş merkezinde yaptıkları kaydın ardından geçişlerini yaptı. Akşam saatlerinde geçiş yapanlar ise geçiş noktasını geçer geçmez yağmura yakalandı. Tarla ortasına farklı yerlere kümelenen sığınmacılar, battaniye, naylon ve brandalarla üstünü örterek yağmurdan korunmaya çalıştı. Bölgede görevli jandarma ise kalkanını kendine korumalık yaptı.

    Kısa süreli etkili olan yağış, mobil geçiş merkezinin bulunduğu tarlayı çamur deryasına çevirdi. Sınırı geçerek yağmura yakalanan sığınmacıların, çocuklarını kucağına alarak soğuktan korumaya çalışması yürek burktu. Bazı sığınmacılar kendilerini alacak aracı bekledi. Kiminin gidecek bir yeri olmadığı için yağmur altında bekledi. Burada konuşan Kobanili bir vatandaş, "12 gündür sınır hattında bekliyoruz. Hayvanlarımızı geçirmek istedik olmadı, bırakıp geldik. Bu çocuklar dayanamaz, bu nasıl hal." diyerek yaşadığı sıkıntıları anlattı.
KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER