ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Nisan 2013 Pazartesi 21:33

Savaş uçakları Sarmada kasabasını bombaladı


Esed rejimine bağlı savaş uçaklarının Hatay'ın Reyhanlı ilçesindeki Cilvegözü Sınır Kapısına 8 kilometre uzaklıktaki Sarmada kasabasını bombaladığı öğrenildi.
     Alınan bilgiye göre, Suriye ordusuna ait savaş uçaklarının Türkiye sınırına yaklaşık 8 kilometre uzaklıktaki Sarmada kasabasını bombaladığı, bombardımanda yaralananların olduğu belirtildi.
     Hava saldırısı nedeniyle Cilvegözü Sınır Kapısındaki geçişler, güvenlik gerekçesiyle geçici olarak durduruldu. Sınır kapısının Türkiye bölümünde Suriye'ye geçmek üzere bekleyen araç kuyruğunun yaklaşık 4 kilometreyi bulduğu gözlendi.
    
"Yardımların dağıtıldığı yer"
    
     Sınır kapısında ülkesine geçmek için bekleyen Suriyelilerden Yusef Hataba, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Esed güçlerinin Sarmada'yı vurduğunu belirterek, "Orası halkın bulunduğu bir yer. Sarmada, insani yardımların getirildiği ve dağıtıldığı yer. Ölülerin olmasından endişe ediyoruz" dedi.
     Cuma Kasım ise söz konusu bölgede çadır kentin de bulunduğunu ifade ederek "Yakınlarımızla görüştük. Herkes korku içinde. Topraklarımıza gitmek için bekliyoruz" diye konuştu.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER