ÖNE ÇIKANLAR :
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Aralık 2012 Cumartesi 19:53

Sarkozy’nin politikalarını daha etkili buldu


Fransa’da yapılan son araştırmaya göre halk eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’nin politikalarını François Hollande’dan daha etkili buluyor. BVA’nın araştırmasında ‘Nicolas Sarkozy mi François Hollande mı daha etkili politika yürütüyor?' sorusuna katılımcıların yüzde 40'ı Sarkozy, yüzde 22'si ise Hollande cevabını verdi. Yüzde 31’lik kesim ise her iki liderin de etkili politika yürütemediğini söyledi.

François Hollande’ın politikalarıyla ilgili en fazla eleştirinin ise işçilerden geldiği belirtildi. Bu grubun sadece yüzde 11’i cumhurbaşkanının politikalarını beğenirken yüzde 35 ise Sarkozy’nin daha etkili politika yürüttüğünü iddia etti.

Sağ seçmeni arasında ise Nicolas Sarkozy diyenlerin oranı yüze 80 olarak kaydedildi. Sosyalist cumhurbaşkanının politikalarını olumlu bulan sol seçmenin oranı da yüzde 46 olarak gerçekleşti. Sol partilere oy veren seçmenin yüz 39’u ise iki liderin de politikalarını da etkili bulmadıklarını belirtti.

'Hangi lider politikalarında daha çok adaleti gözetiyor?' sorusuna ise yüzde 35 François Hollande cevabını verirken yüzde 33 de Sarkozy dedi.

Cumhurbaşkanlığı koltuğunda 7. ayını dolduran François Hollande’ın popülaritesindeki düşüş ise devam ediyor. Cumhurbaşkanına duyulan güvenin yüzde 40’a gerilediği belirtildi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER