ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Az Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Temmuz 2014 Çarşamba 11:12

Samsung fabrikasından 13.2 milyon liralık gasp

Samsung fabrikasından 13.2 milyon liralık gasp

Brezilya’nın Sao Paulo kentinde Samsung fabrikasına giren hırsızlar, çalışanları rehin alarak toplam değeri (6.3 milyon dolar) 13.2 milyon lira olan akıllı telefonları, tabletleri ve bilgisayarları alarak kaçtı.


Sao Paulo’nun güneyinde yer alan Campinas bölgesinde meydana gelen olayda Kamu Güvenliği Sözcüsü, hırsızların gece geç saatlerde 7 kamyonet ile binaya geldiklerini ve 40 binden fazla Samsung ürününü çaldıklarını belirtti.

Yetkililer olayın araştırıldığını fakat henüz suçluların yakalanamadığını belirtti. Samsung yetkilileri ise, saldırı sırasında 50 çalışanın etkisiz hale getirilerek rehin alındığını belirtti. Polisle organize çalıştıklarını belirten yetkililer, “Polis ile işbirliği içerisinde çalışıyoruz ve elimizden gelenin en iyisini yapmak için çalışıyoruz” dedi.

Bölge polisinin olay sonrası hazırladığı raporda hırsızlık sonrası 8 işçinin rehin alındığı fakat bir süre sonra yolda serbest bırakıldığı açıklandı. Fabrikanın güvenlik kamerasından kaydedilen görüntülerdeyse hırsızların siyah kıyafet giydiği ve maske taktığı görüldü.

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER