ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Aralık 2013 Cumartesi 01:00

Şam beyaza büründü


Suriye'nin başkenti Şam'da yağan karın ardından halk, savaşa rağmen çocuklarıyla kartopu oynadı.
Etkili olan yağışla kent merkezinde kar kalınlığı 15 santimetreyi bulurken, kırsal kesimlerde ise 40 santimetreye ulaştı.
Şam'ın merkezindeki rejimin kontrolünde olan Şalan Parkı'na çocuklarıyla gelen aileler, kartopu oynadı. Gençler ve çocuklar bir yandan kardan adam yaparak eğlenirken, diğer yandan üzeri karla kaplı ağaçların yanında ve kar üzerinde hatıra fotoğrafı çektirdi. Ayakkabıları olmayan kimi çocukların karın keyfini çıkarması ise dikkati çekti.
Kimileri ise şehir merkezinde yer yer görüş mesafesi 50 metreye kadar düşen trafikte araçlarını dikkatle sürerek, olası kazanın önüne geçmeye çalıştı.
Şalan Parkı'na arkadaşlarıyla gelen Ahmed Yusuf, AA muhabirine, yağan karın, barınacak evi olanlar için keyif anlamına geldiğini ancak evleri olmayanlar için çileye dönüştüğünü söyledi.
Şam'da yaşayan halkın, "patlama ve silah seslerinin yanı sıra kent merkezine düşen havan topu mermilerinden duydukları korkuyu" kartopu oynayarak atmaya çalıştığını ifade eden Yusuf, yağan karın ülkeye barış ve huzur getirmesini tememni etti. Yusuf aynı zamanda, sokakta kalan ya da çadırlarda yaşayanlara acilen yardım edilmesi gerektiğini vurguladı.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER