ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Sağanak Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Ağustos 2014 Cuma 20:55

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, KKTC'de

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, KKTCde

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, KKTC'de Onkoloji Merkezi temel atma törenine katıldı.Kanser hastalarının daha iyi tedavi olabilmesi için Lefkoşa'da Onkoloji Merkezi'nin temeli atıldı. Temel atma törenine Müezzinoğlu da katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından sırasıyla Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, KKTC Başbakanı Özkan Yorgancıoğlu, Cumhurbaşkanı Vekili Sibel Siber birer konuşma yaptı. Ardından temel atma törenine geçildi.

Mehmet Müezzinoğlu da konuşmasında, Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nin Onkoloji Merkezi’nin temel atma töreninde bulunmaktan mutluluk duyduğunu söyledi. Sağlığın çok önemli bir konu olduğunu kaydeden Müezzinoğlu, “Sağlık varsa umut vardır. Sağlık varsa geleceğe ait plan, hayal vardır. Sağlık yoksa, sağlıklı olma hayali vardır.” dedi.

Mehmet Müezzinoğlu, birey olarak sağlıklı kalmak ve yöneticiler olarak toplumun sağlıklı bir yaşam sürmesinin öncelikli konu olduğu bir anlayışı merkeze almak gerektiğini söyledi. Vatandaşa hakkaniyetli sağlık hizmeti sunmanın da ikinci önemli konu olduğunu kaydeden Müezzinoğlu, yöneticilerin esas sorumluluğunun da, yaşayan tüm vatandaşlarının hak ettiği sağlık hizmetini alabilmesini sağlamak olduğunu belirtti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER