ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Eylül 2014 Pazartesi 15:42

Saakaşvili'nin mal varlığına haciz

Saakaşvilinin mal varlığına haciz

Eski Gürcistan Cumhurbaşkanı Saakaşvili'nin banka hesapları ile mal varlığına yönelik haciz kararı alındığı bildirildi.


Gürcistan Başsavcılığından yapılan açıklamada, birçok suçtan yargılanan ve hakkında gıyabi tutuklama kararı bulunan Gürcistan'ın eski Cumhurbaşkanı Mihail Saakaşvili'nin banka hesapları ile mal varlığına el konulması için mahkeme kararı bulunduğu bildirildi. 

Saakaşvili'nin 5 milyon dolarlık yolsuzluk yaptığı suçlamasıyla yargılandığı hatırlatılan açıklamada, ülkedeki mal varlığını satabileceği ihtimali göz önünde bulundurularak böyle bir kararın alındığı kaydedildi. 

Saakaşvili'nin büyükannesinin, annesinin ve eşinin de ülkede bulunan mal varlığına aynı nedenlerle el konulduğu, ayrıca eski cumhurbaşkanıyla ilgili uluslararası arama kararı çıkartılması için hazırlıkların yapıldığı belirtildi.

Hakında daha önce de gıyabi tutuklama kararı çıkartılan Saakaşvili, 2007'de muhaliflerin mitingini dağıtmak, İmedi televizyon kanalının kurucusu Badri Patarkaçişvili'nin mal varlığına el koymak, yolsuzluk ve görevi kötüye kullanmakla suçlanıyor.

Mihail Saakaşvili, 2013'nın Kasım ayında, yeni Cumhurbaşkanı Georgi Margvelaşvili'nin yemin töreninin ardından Gürcistan'ı terk etmişti.

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER