ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Temmuz 2013 Çarşamba 10:48

Rusya'dan Suriye Kürtlerine destek

Rusyadan Suriye Kürtlerine destek

Rusya, Suriye’de 200 sivil Kürt’ün canlı kalkan olarak rehine alınmasını kınadı.


Rusya Dışişleri Bakanlığı, terör örgütü El-Kaide bağlantılı grupların Suriye’nin kuzeydoğusunda yaklaşık 200 sivil Kürt’ü canlı kalkan olarak esir tutmasını sert bir dille kınadı.

Rusya Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Kürt nüfusunun yoğun olduğu Suriye'nin kuzeyindeki Ras El Ayn ve Tel Abyad’da durum gergin. Rusya Dışişleri Bakanlığı Kürt grupların kendi evlerini radikal İslami örgütlerin saldırılarından korumak için, büyük mücadele verdiğini vurguladı.

Aşırılıkçıların daha önce Kürt gruplarla sağladığı anlaşmayı bozarak yaklaşık 200 sivil Kürt’ü canlı kalkan olarak rehine tutmasına işaret eden Rusya, “Moskova, Suriye’nin kuzeydoğusunda yaşayan ve Suriye’nin siyasi-askeri ihtilafında hiç bir şekilde yer almayan sivil Kürt nüfusuna yönelik uluslar arası terör vahşetini, kesin bir dille kınıyor." denildi.

Rus Dışişleri Bakanlığı’na göre, söz konusu durum Suriyeli tarafların ülkelerindeki uluslar arası terör gruplarını bozguna uğratması ve onların kovulması için tek yumruk olması gerektiğini kanıtlıyor.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER