ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Mayıs 2013 Pazar 18:55

Rusya’dan 23 isim en güçlü 500 kişi arasında

Rusyadan 23 isim en güçlü 500 kişi arasında


Amerika’da yayınlanan Foreign Policy dergisi dünyanın en etkili 500 ismi listesine Rusya’dan 23 kişiyi seçti. Derginin etkin olarak belirlediği listede siyasetçilerden din adamlarına, işadamlarından finans dünyasına kadar bir çok farklı alandan isim var.

Rusya’da etkili olan isimlerin başında Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin geliyor. Başbakan Dmitri Medvedev, Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Savunma Bakanı Sergey Şoygu, Maliye Bakanı Anton Siluanov, Rusya Merkez Bankası Başkanı Sergey Ignatiyev, Rusya Silahlı Kuvvetleri Genelkurmay Başkanı Valeriy Gerasimov, Rusya Gevenlik Konseyi Sekreteri Nikolay Patruşev, FSB Başkanı Aleksandr Bortnikov, Dış İstihbarat Servisi (SVR) Başkanı Mihail Fradkov ve Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin etkin siyasi isimler arasında.

Rusya iş dünyasının güçlü isimleri ise Gazprom Başkanı Aleksey Miller, LUKoil Başkanı Vagit Alekporov, Rosneft Başkanı İgor Seçin, milyarder işadamı Alişer Usmanov, Alfa Grup ortaklarından Mihail Fridman ve Interros Holding Başkanı Vladimir Potanin.

Foreign Policy’nin belirlediği 500 isim toplam nüfusun 0,000007’lik bir kısmını oluşturuyor ve 14 milyona bir isim düşüyor. Dünyanın en etkin 500 ismi arasında sadece 50 kadının bulunması dikkat çekiyor.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER