ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Kasım 2013 Cumartesi 08:06

Rusya’da, Bayındırlık ve Kamu Hizmetleri Bakanlığı kuruldu


Rusya’da, Bayındırlık ve Kamu Hizmetleri adlı yeni bir bakanlık kuruldu. Bakanlığa, İvanovo eski bölge valisi Mihail Men atandı.

İvanova Men ile görüşen Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, yeni bakanlıkla ilgili bilgiler verdi. Putin, “Bayındırlık ve Kamu Hizmetleri Bakanlığı’nın kurulması ile ilgili karar alındı. Kamu hizmetleri alanında sorunlar fazla birikti. Bu her Rus aile için çok önemli bir konu. Yeni bakanlığın üzerine düşecek çalışmalarla ilgili detayları sizinle konuşmak istiyorum. Kurumun başına sizin gelmenizi öneriyorum. İnanıyorum ki sahip olduğunuz tecrübenizden en iyi şekilde yararlanacaksınız.” dedi.

Devlet başkanının teklifini kabul eden Men, bayındırlık ve kamu hizmetleri alanında önemli meselelere değindi. Men, “Burada konu yatırım, çok daireli konutların tamiratı ve kamu hizmetleri tarifelerinde fiyat artışının önlenmesi için araştırmaların yapılmasıyla ilgili. Buraya araştırma ve denetleme mekanizmasını dahil etmek lazım. Sizi mahcup etmem.” şeklinde konuştu.

Bakanlık, Bayındırlık ve Kamu Hizmetleri Federal Ajanslığı (GOSTROY) temelinde kuruluyor. Putin’in imzaladığı kararnameye göre, bakanlık kent inşaatı, kamu hizmetleri ve mimarlık çalışmalarından sorumlu olacak. Ayrıca Kamu Hizmetleri Fonu ve Olimpstroy’ın (olimpiyat oyunları için tesis inşaatları yapan kurum) faaliyetlerini koordine edecek.

Ortodoks Kilisesi’nin ünlü din adamı Aleksandr Men’in (1990 yılında öldürüldü) oğlu olan İvanova Men 1960 yılında doğdu. Men, Moskova Petrol ve Doğalgaz Sanayisi Enstitüsü’nü bitirdi. 1999-2002 yıllarında Moskova bölge vali yardımcısı, 2002-2005 yıllarında ise Moskova belediye başkan yardımcısı görevinde çalıştı. Ekim 2013’a kadar İvanovo Bölge Valisi olarak görev yaptı.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER