ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Ekim 2013 Çarşamba 15:54

Rusya’da 699 kadın ve erkek aynı anda şal ördü

Rusyada 699 kadın ve erkek aynı anda şal ördü


Rusya’nın Orenburg şehri sakinleri ilginç bir etkinlik için bir araya geldi. 700’e yakın kişinin aynı anda şal ördüğü etkinliğin Guinness Rekorlar Kitabı'na girmesi bekleniyor.

Orenburg Bölge Filarmonisi binasında gerçekleşen “Orenburg Tüylü Şal Bayramı” adlı organizasyona kadın ve erkeklerden oluşan 699 kişi katıldı. Ellerinde şiş ve yumaklarla şal örmeye başlayanlar arasında Rusya’nın farklı şehirlerinden gelen çok sayıda çocuk ve erkek de yer aldı.

Toplam 5 dakika süren örme işlemi, Rusya dünya rekorları kayıt komitesinin başhakemi Vadim Goryunov tarafından kayda geçirildi. Organizasyonun Guinness Rekorlar Kitabı'na girmeye hak kazanıp kazanmayacağı ise birkaç ay içinde uzmanların yaptığı değerlendirmeyle belli olacak.

Programla ilgili olarak Ria Novosti’ye konuşan Orenburg Bölgesi Kültür ve Dışişleri Bakanı Viktor Şorikov, “Orenburg Tüylü Şal” gününün geleneksel bir bayrama dönüşeceğini umduğunu söyledi. Şorikov, Orenburg’un tüylü şal sembolünün sadece Rusya’da değil, sınırların çok ötesinde de bilindiğini ifade etti.

Katılımcılara sertifika verilmesinin ardından program sona erdi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER