ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Şubat 2014 Salı 14:56

Rusya, Suriye'ye insani yardım malzemesi gönderdi

Rusya, Suriyeye insani yardım malzemesi gönderdi

Suriye'yi ziyaret eden Rus milletvekillerinin girişimiyle toplanan insani yardım malzemesi, Şam'a ulaştırıldı.


Rus milletvekillerinin girişimleriyle toplanan insani yardım malzemesinin Suriye'nin başkenti Şam'a ulaştırıldığı bildirildi.

Rus resmi haber ajansı İtar-Tass'ın bildirdiğine göre, geçen aylarda Suriye'yi ziyaret eden Rus milletvekillerinin girişimiyle toplanan insani yardım malzemesi, 24 Şubat'ta Suriye Havayolları'na ait uçakla Şam'a ulaştırıldı.

Suriye'ye gönderilen insani yardım malzemesinin içinde, Rusya'nın Moskova ve Voronej bölgelerinde halktan toplanan kışlık kıyafetler ve süt tozu olduğu kaydedildi.

Rusya Parlamentosu'nun alt kanadı Duma'nın Hristiyan değerlerini koruma grubu koordinatörü Sergey Gavrilov, yaptığı açıklamada, "Rusya, Suriye'ye ve komşu ülkelere sığınan Suriyeli mültecilere devlet ve sivil toplum kuruluşları düzeyinde düzenli olarak insani ve mali yardım sağlamaktadır" dedi.

Gavrilov, ocak ayında Suriye'ye bebek maması götürdüklerini hatırlatarak, "Ziyaret sırasında insani yardımın Suriye'deki kanlı savaşta en çok zarar görenlere adil bir şekilde dağıtıldığını gördük" ifadesini kullandı.

Ayrıca, Rus milletvekilleri geçen aylarda Suriye'ye giderek, Suriyeli milletvekilleri, sivil toplum ve dini örgüt temsilcileri ile bir araya gelmişti.

 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER