ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mayıs 2013 Pazartesi 20:57

Rusya, Suriye ve İsrail’le krizi görüştü

Rusya, Suriye ve İsraille krizi görüştü


İsrail’in Suriye’ye yönelik hava saldırısı Moskova’da yoğun diplomasi trafiğinin yaşanmasına neden oldu. Suriye lideri Beşşar Esed’in Moskova üzerinden Washington’a mektup gönderdiği iddiaları basında yer alırken, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Suriye Dışişleri Bakanı Velid El-Muallim’le telefonda görüştü.

Rusya Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, El-Muallim’in İsrail’in 3-5 Mayıs tarihlerinde Şam yakınlarında bir araştırma merkezine yönelik saldırısı ile ilgili Lavrov’u bilgilendirdiği ifade edildi.

Şam’a maksimum seviyede temkinli olması çağrısı yapan Lavrov, “Suriye ya da bir başka ülkenin egemenlik ya da toprak bütünlüğü ihlal edilemez. Özellikle de Suriye’de devam eden tehlikeli iç çatışma sırasında…” değerlendirmesinde bulundu.

Kremlin Ortadoğu Danışmanı Mihail Bogdanov da İsrail Maslahatgüzarı Olga Slov’u kabul etti. Rusya Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada İsrailli yetkili ile Suriye krizi başta olmak üzere Ortadoğu’da yaşanan sorunların ele alındığı belirtildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER