ÖNE ÇIKANLAR :
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Aralık 2013 Cuma 14:55

Rusya kiralık katil arama sitesini kapattı

Rusya kiralık katil arama sitesini kapattı


Rusya’da müşterilerine kiralık katil bulma vaat eden bir internet sitesi Rusya İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan uzun çalışmaların ardından kapatıldı.

Rus basınına konuşan Federal Meclis Üyesi Ruslan Gattarov, fiziki olarak insanları ortadan kaldırmayı öneren “zakazat-killera.com” adlı sitenin, Çin’de kayıtlı olduğu ve Moldovya’dan yönetildiğinin belirlendiğini ifade etti.

Sitenin sadece insanları öldürmeyi değil, ormana götürüp konuşturmayı ve darp etmeyi de teklif ettiğini belirten Gattarov, “Site sahipleri Rusya’nın bütün bölgelerinde temsilcileri olduğunu ifade ediyorlardı. İki ülkeye yapılan başvurunun ardından site kapatıldı.” şeklinde konuştu. Site rahat bagaj içinde seyahat ve ormana çıplak bırakma gibi farklı mafya hizmetleri verdiğini de ilan ediyordu.

Geçen yıl kurulan site, Eylül ayında kapatılmaya çalışılmış, ancak Rusya İletişim, Enformasyon Teknolojisi ve Kitle İletişim Araçları Federal Denetleme Kurulu (Roskomnadzor), sitede çocuk istismarı içeriği bulunmadığı ve Rusya’da kaydı olmadığı gerekçesiyle kapatamadıklarını açıklamıştı.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER